Deschiderea locului de muncă: Manager de îngrijire a copacilor la TreePeople

treecaremanagerCunoașteți vreun lider înfloritor al pădurilor urbane? TreePeople, unul dintre cei mai mari membri ai rețelei California ReLeaf, angajează!

Faceți clic aici pentru a afla mai multe despre TreePeople.

DENUMIREA FUNCȚIEI: Manager de îngrijire a copacilor

RAPORTEAZĂ CĂTRE: Senior Projects Forest Manager

REZUMAT: Programele forestiere TreePeople inspiră, antrenează și sprijină locuitorii din zona mai mare a Los Angeles, în timp ce implementează proiecte comunitare de plantare a copacilor și de îngrijire a copacilor acolo unde trăiesc, învață, lucrează sau se joacă, atingând astfel obiectivul Departamentului Silvic de acoperire a copacului de 25% .

Managerul Tree Care este responsabil pentru îngrijirea și urmărirea continuă a plantărilor de arbori urbane de la TreePeople, lucrând cu managerii forestieri ai TreePeople și cu viitoarea echipă de coordonatori de îngrijire a copacilor pentru a sprijini liderii Citizen Forestry și alți voluntari TreePeople în îngrijirea corespunzătoare a copacilor pentru a le asigura supraviețuirea.

RESPONSABILITĂȚI ESENȚIALE:

1. Dezvoltați strategii pentru a gestiona și coordona îngrijirea plantelor de arbori urbane actuale și viitoare ale TreePeople pentru a vă asigura că acestea prosperă.

2. Construiți și gestionați divizia Tree Care a departamentului Silvic, ajutând la angajarea, instruirea și supravegherea unei echipe de Coordonatori Tree Care în responsabilitățile lor, inclusiv crearea de strategii creative, managementul timpului, urmărirea și raportarea.

3. Oferiți sprijin liderilor Citizen Forestry și altor voluntari TreePeople în ceea ce privește îngrijirea copacilor, inclusiv producerea de evenimente, susținerea evenimentelor conduse de voluntari, participarea la vizite la fața locului, conducerea cursurilor de formare și gestionarea și întreținerea instrumentului TreePeople de împrumut a inventarului bancar.

4. Menține parteneriatele actuale și promovează altele noi legate de activitatea TreePeople de îngrijire a copacilor, inclusiv agențiile LA City/County și alte organizații comunitare.

5. Urmăriți starea locurilor de plantare prin eșantionare aleatorie și sondaje pentru a asigura succesul planurilor actuale de întreținere a copacilor și pentru a colecta date pentru raportarea granturilor și rezultate.

RESPONSABILITĂȚI SECUNDARE:

1. Asistați personalul din Silvicultură și Educație, după cum este necesar, la evenimentele, atelierele și cursurile de silvicultură.

2. Păstrați înregistrări ale tuturor evenimentelor de îngrijire a copacilor, inclusiv preocupările legate de amplasament, eficacitatea planului de întreținere a copacilor și programele regulate de vizitare.

3. Participați la evenimentele de strângere de fonduri, marketing, membri și voluntariat TreePeople, după cum este necesar.

4. Reprezentați TreePeople la întâlniri și alte adunări.

CERINȚE DE CALIFICARE:

1. Abilități puternice de leadership și team building.

2. Abilități dovedite de management de proiect: strategie, planificare și organizare.

3. Experiență cu diverse abilități de supraveghere, inclusiv colaborare, delegare, coaching și sprijin.

4. Abilități puternice de comunicare: ascultare, negociere, vorbire în public și scriere.

5. Experiență în construirea comunității și desfășurarea de traininguri de conducere.

6. Interes pentru mediu și Los Angeles.

7. Arborist certificat ISA este un plus, dar nu este obligatoriu.

8. Fluența spaniolă este un plus, dar nu este obligatorie.

Pentru a aplica, trimiteți scrisoarea de intenție și CV-ul și istoricul salariului la:

Jodi Toubes

Director Resurse Umane și Administrație

TreePeople

JToubes@TreePeople.org

Faceți clic aici pentru a afla mai multe despre rolul pe site-ul TreePeople!

*TreePeople este un angajator cu șanse egale